רקע כללי

שיווק בענן הוא אוסף של פתרונות דיגיטליים לשיווק ישיר המאפשרים לעסקים להמיר כמה שיותר מבקרים ללקוחות ולנהל תקשורת ישירה ורצופה איתם.
תחום השיווק בענן כולל כלים כגון: פופ-אפים, דיוור אלקטרוני, דפי נחיתה שחלקם מנוהלים באופן אוטומטי על ידי מנגנון אוטומציה שיווקית וחלקם מנוהלים באופן יזום על ידי אנשי שיווק.

דיוור אלקטרוני הוא כלי שיווקי, והדרך היעילה ביותר לארגון לשמור על קשר עם לקוחותיו וליצור עימם דיאלוג. דיוור אלקטרוני מאפשר לעסק לקדם מוצרים ושירותים, ולעדכן במידע חדש או במבצעים את הלקוחות שלו. חשוב להדגיש כי אין הכוונה להפצת "ספאם", אלא לתקשורת לגיטימית עם לקוח ובכפיפות להסכמתו.

דיוור אלקטרוני מאפשר הפצת מידע למספר רב של לקוחות קיימים ופוטנציאליים, ובעלות נמוכה יחסית. הוא מאפשר למנהל השיווק לחשוף את לקוחותיו למסר – ללא פעולה אקטיבית מצד הלקוח (בניגוד למדיות אחרות הדורשות פעולה אקטיבית מצד הלקוח).

הוא אף מאפשר מעקב קל ונוח אחר המסרים המדוורים, ואחר תגובת הלקוחות אליהם. בנוסף, קמפיין דיוור אלקטרוני מאפשר מדידה מדוייקת של החזר ההשקעה (ROI).

בזכות הדיוור האלקטרוני, העסק יכול לצבור מאגר עצום של לקוחות המעוניינים לשמור איתו על קשר. הוא אף "ירוק" יותר – וחוסך שימוש בנייר.

מערכת inwise מיועדת לשרת חברות בכל הגדלים: תאגידים, ארגונים, מועדונים ולקוחות פרטיים.

השימוש האפשרי במערכת הוא אין סופי, ורוב הלקוחות משתמשים בה לצורך תקשורת עם לקוחות, צוותי עובדים, חברי מועדון, עמיתים, בעלי עניין, קרובים ומשפחה.

לקוחות עסקיים יכולים להשתמש במערכת ליחסי ציבור, עלוני מידע (ניוזלטרים), השקות מוצרים, הצעות מחיר, תכתובות עם ספקים, שליחת מבצעים, מכתבים ועוד. תאגידים יכולים לבצע שימוש נוסף במערכת לטובת תקשורת פנים ארגונית, ולהפצת עלוני מידע, דוחות ותזכירים בין העובדים והסניפים השונים. לקוחות פרטיים יכולים להשתמש במערכת להפצת הזמנות לאירועים, הכרזות משפחתיות ושיתוף אלבומי תמונות.

כבר עכשיו תוכלו להירשם למערכת לזמן בלתי מוגבל. כל שנדרש מכם הוא לבצע תהליך רישום קצר. ברגע שתקבלו את הפרטים לחשבון שלכם, תוכלו להיכנס למערכת ולייבא את רשימות אנשי הקשר שלכם; להכניס מידע ראשוני הכולל את שם החברה והלוגו, וליצור דיוור שתוכלו לשלוח כבר עכשיו. תוכלו אף להיעזר בצוות התמיכה שלנו, שישמח לסייע לכם בכל שאלה.

לא, המערכת כוללת ממשק משתמש פשוט וידידותי בעברית מלאה ובתמיכה של מדריכים, סרטונים וצוות תמיכה מסור.

לא, המערכת כוללת עורך תוכן אינטואיטיבי ופשוט. העורך מאפשר למשתמשים לערוך את תוכן הדיוור בקלות, וליצור שינוי בפונטים ובצבעים, להוסיף תמונות וקישורים בקלות, ועוד אפשרויות רבות.

לא, inwise היא שירות בדומה לשירותים של Walla Mail או Gmail. ניתן להשתמש בשירות on-line דרך דפדפן אינטרנט, לאחר הכנסת שם משתמש וסיסמה. יש לקחת בחשבון את דרישות המינימום לשימוש במערכת.

מחשב עם חיבור לאינטרנט ודפדפן מסוג 63.0 Chrome (מומלץ), Internet Explorer 11, FireFox Mozilla ומעלה.

כניסה למערכת

אם שכחתם את סיסמתכם, עומדות בפניכם מספר אפשרויות:

 1. במסך הכניסה למערכת קיים כפתור "שכחת את סיסמתך?". ניתן לשחזר סיסמאות דרכו, באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני של המורשה בחשבון.
 2. משתמשים עם הרשאת מנהל יכולים לאפס סיסמאות למשתמשים אחרים בארגון או בחברה. לאחר האיפוס, ניתן להגדיר סיסמה חדשה על ידי כניסה לתפריט ההגדרות – ולאחר מכן בחירה ב"החלף את הסיסמה" (בטור הימני).
 3. אנשי קשר מורשים בחשבון יכולים לפנות לצוות התמיכה של inwise כאן.

כדי לשמור על אבטחת הנתונים שלכם, המערכת דורשת החלפת סיסמה כל פרק זמן קבוע.

בסרגל התפריטים העליון, בצידו הימני של המסך, יש להקליק על אייקון ה"איש הקטן" ולאחר מכן על Api Key

יש להקליק על איקון "האיש הקטן" (הגדרות חשבון), בחלקו השמאלי-עליון של המערכת ולהקליק על "התוכנית שלי". במסך שיפתח תוצג התוכנית אליה חשבונך משוייך, אילו כרטיסיות נרכשו ומהי היתרה בכל אחת מהן.

 

ניהול אנשי קשר וקבוצות

קיימות 2 אופציות לניהול אנשי קשר במערכת inwise:

 1. ניהול אנשי קשר וקבוצות (מקור פנימי) – הדרך היותר פופולרית ומשמשת עסקים וארגונים שבוחרים לנהל את רשימות הדיוור במערכת inwise. מומלץ מאוד לקרוא מדריך לניהול ופילוח אנשי קשר ב inwise.
 2. ניהול אנשי קשר וקבוצות (מקור חיצוני) – ארגונים שמחזיקים בסיס נתונים (SQL על גרסותיו השונות) יכולים לחבר את מערכת inwise לקרוא מבסיס נתונים זה ללא צורך בייצוא וייבוא שוטף וידני של קבצים.
ניהול אנשי קשר וקבוצות – מקור פנימי

קיימות מספר אפשרויות לייבוא של אנשי קשר למערכת הדיוור inwise:

 1. העתק/הדבק מקובץ אקסל (Excel) – האופציה הנוחה ביותר. מתאימה לייבוא של עד 50,000 אנשי קשר.
 2. קובץ אקסל/CSV שמור במבנה (פורמט) של CSV – Comma Delimited.

  על השימוש ב 2 אופציות אלו כתבנו מדריך מפורט.

 3. הוספה ידנית של אנשי קשר – אפשרות זו מומלצת כשאין כמות גדולה של אנשי קשר. ישנן שתי אלטרנטיבות להוספה: הראשונה היא הוספה של דואר אלקטרוני בלבד של איש הקשר (ניתן להזין מספר כתובות ולהפרידן בפסיק). אפשרות שניה היא הוספה של איש קשר עם פרטים שונים, בהתאם לשדות שהוגדרו ברמת הקבוצה. באפשרות זו ניתן להוסיף איש קשר אחד בלבד בכל פעם.

כן, בהחלט. בכרטסת הפרטים של איש הקשר קיימת האפשרות לבחור לאילו קבוצות לשייך אותו. חשוב לציין כי דיוור שנשלח לאיש קשר, המופיע במספר קבוצות (לא בקבוצות חיצוניות), ישלח אליו רק פעם אחת בלבד.

לא. קמפיין דיוור ישלח לכל איש קשר רק פעם אחת, גם אם הוא מופיע במספר קבוצות שונות ולכל קבוצה נשלח הדיוור בנפרד.

במידה ומדובר באיש קשר אחד, ניתן לערוך את איש הקשר ולבחור לאילו קבוצות הוא שייך.

במידה ויש צורך להעביר מספר אנשי קשר או קבוצה שלמה, ניתן להיכנס לרשימת אנשי הקשר בקבוצה, לסמן את איש הקשר או מספר אנשי קשר ולהקליק על האייקון Move Recipient להעברת אנשי הקשר

ניתן להקליד בחלון החיפוש (הקלקה על אייקון זכוכית המגדלת, בצידו השמאלי העליון של המסך) את פרטי איש הקשר (כתובת דואר אלקטרוני או טלפון בפורמט הבא 972-00-0000000). לאחר איתור איש הקשר ניתן להיכנס לכרטיס הפרטים של איש הקשר בו אפשר לערוך את פרטיו.

ניתן לאתר את רשימת אנשי הקשר בעלי כתובת דואר אלקטרוני או מספר טלפון שגוי מתוך מסך "אנשי קשר".

סביר להניח שאיש הקשר כבר קיים במערכת ברשימה אחרת, או כלל לא שייך לאף רשימה. ניתן לאתר את איש הקשר באמצעות חלונית החיפוש (הקלקה על אייקון זכוכית המגדלת, בצידו השמאלי העליון של המסך), ולהוסיפו לרשימה הרצויה באמצעות עריכת הכרטיס שלו. אם עליכם להעביר כמות גדולה של אנשי קשר לרשימה חדשה, ייתכן ותעדיפו להכין קובץ אקסל המכיל את אנשי הקשר, ולייבאו לרשימה החדשה.

כדי למנוע תצוגה של טבלה עמוסה בפרטים בחלון הקבוצה, ניתן להתאים ולשנות את שדות הטבלה.
יש להקליק על כפתור "שדות תצוגה וחיפוש"', לסמן בחלונית השדות הזמינים את השדה אותו ברצונך להוסיף לטבלה ולהקליק על החץ < כדי להעבירו לחלונית שדות תצוגה וחיפוש

במסך הגדרת שדות לאנשי קשר – שדה מספר 20 מוגדר כשדה בחירה מרובה.
כדי לעדכן שדה זה, יש להקליק על איקון האיש הקטן בתפריט העליון השמאלי של המסך ולבחור ב "הגדרת שדות".
במסך שיפתח, יש להוסיף שדה מסוג: טקסטואלי.
נעדכן את מספר השדה ל – 20
תווית – להקליד את שם השדה
פתוח/סגור – נגדיר שדה סגור
בחירה מרובה – נסמן V

במהלך ייבוא קובץ אקסל, יש להקצות עמודה לטובת שדה 20 ובה לעדכן את תחומי הפילוח לכל איש קשר. יש להקפיד  להתחיל את פירוט הפילוחים בעמודה זו בסימן פסיק (",") וסיום בסימן פסיק (","). לדוגמה:
,סטודנטים,מורים,הורים,

המשך יצירת הפילוח במערכת מתבצעת באותו האופן. כאשר בהגדרת תנאים לפילוח, יש לבחור את שם השדה שעדכנו כשדה 20 ולבחור אילו תחומים תכלול קבוצת פילוח זו.

סביר להניח שאנשי הקשר שפרטיהם לא התעדכנו הם אנשי קשר שכבר היו קיימים במערכת, ושבוצע ייבוא מהיר. המטרה של הייבוא המהיר היא לייבא אנשי קשר חדשים (כולל הפרטים שלהם) למערכת, או לחילופין להוסיף אנשי קשר קיימים לרשימה חדשה (ללא עדכון פרטים). כדי לעדכן את פרטי אנשי הקשר הקיימים במערכת, יש לייבא את הקובץ בייבוא איטי.

ישנן מספר סיבות אפשריות:

 1. קיימים אנשי קשר כפולים בקובץ הייבוא, כלומר כתובת הדואר האלקטרוני או הטלפון מופיע יותר מפעם אחת בקובץ. 
 2. קיימים אנשי קשר שכתובת הדואר האלקטרוני שלהם הוזנה בצורה שגויה או משובשת. יש לתקן את הרשומות השגויות בקובץ Excel או CSV ולייבא בשנית.
 3. במידה ובוצע ייבוא איטי, המערכת בודקת 2 שדות מפתח: מייל וטלפון. יתכן ונוצרו התנגשויות (קונפליקטים) בין השדות. כדי לפתור את ההתנגשות, יש להקליק על איקון תהליכי עבודה איקון תהליכי עבודהבסרגל בחלקו העליון השמאלי של המסך ולבחור ב"תור ייבוא אנשי קשר". בארכיון הייבוא להקליק על "הצג דוח" – בדוח מוצגים נתוני הייבוא, האם ואילו בעיות היו. הקלקה על כפתור "קונפליקטים" תציג את הסיבה לקונפליקט, כדי לפתור אותו, יש לבחור עבור כל רשומה את שדה המפתח הנכון עבורה: מייל או סלולארי.
  ייבוא אנשי קשר פתירת קונפליקטים

ייתכנו שתי סיבות לכך:
1.
השדה לא מופה במהלך הייבוא.
2. ייתכן שבקובץ מופיע שדה שאינו קיים במערכת. במקרה זה יש ליצור במערכת שדה חדש. מידע נוסף ניתן למצוא במדריכים: יצירה ועדכון שדות מידע של אנשי קשר,  ייבוא ומיפוי אנשי קשר.

סביר להניח שהסיבה לכך היא, שבמיפוי השדות נעשתה התאמה לא נכונה בין סוגי השדות. לדוגמה, הכנסת אותיות או תווים שאינם מספרים לשדה מספרי (כמו שדה טלפון שהוגדר כשדה מספרי). יש לייבא את הקובץ שוב, ולמפות את העמודות לפי השדות שבמערכת. מידע נוסף על יצירה ועדכון שדות מידע.

ייתכן שסיומת הקובץ היא לא CSV, או שהקובץ שוקל מעל 10MB. יש לפצל את הקובץ ולנסות שוב.
כמו כן, ייתכן ששם אחת העמודות מכיל גרש או סימן לא חוקי אחר. יש למחוק אותו ולנסות שוב.
ניתן למצוא את הדגשים ליצירת קובץ תקין כאן

בהגדרות חשבון קיימת הגדרה, שקובעת את הקידוד של הקובץ המתקבל בייצוא. לרוב, ברירת המחדל תתאים לרוב המשתמשים, אך קיימים מקרים בהם יהיה צורך לשנות הגדרה זו. ניתן ליצור קשר עם צוות התמיכה שלנו.

בעריכת כרטיס איש הקשר, יש להסיר את ה-✓ מתיבת הסימון של הקבוצה, שממנה תרצו להסיר את איש הקשר.

יש להיכנס בתפריט הראשי לאנשי הקשר. בהקלקה על העיגול "סה"כ אנשי קשר", תוצג רשימת כל אנשי הקשר בחשבון.
יש להקליק על איקון "יצא" הנמצא בחלקו העליון השמאלי של המסך icon - export.

באותו אופן, ניתן ליצא גם יתר הרשימות: לא מעונינים לקבל דיוור, בעלי כתובת דואר אלקטרוני שגויה ורשימת אנשי קשר שחזרו יותר מפעמיים.

המערכת מדרגת את אנשי הקשר בהתאם למידת המעורבות והפעילות שלהם בדיוורים שנשלחו אליהם (פתיחה, הקלקה). הדירוג מוצג בצורה ויזואלית באמצעות פרח עם חמישה עלי כותרת, שמופיע לצד כל איש קשר. מספר עלי הכותרת הצבועים מצביע על הדירוג שאיש הקשר קיבל.
דירוג אנשי הקשר:
עלה כותרת אחד – איש קשר לא פעיל, איננו פותח את הדיוורים (ניקוד 10 ומטה).
שני עלי כותרת – איש הקשר פותח דיוור לעיתים נדירות (ניקוד 0-10).
שלושה עלי כותרת – איש קשר חדש. הניקוד הראשוני שלו מתחיל מ-0. ניקוד ניטרלי לפני שבוצעה כל פעילות.
ארבעה עלי כותרת – איש קשר פעיל באופן ממוצע, פותח ומקליק על כל קמפיין חמישי לערך (ניקוד 20-50).
חמישה עלי כותרת – איש קשר פעיל מאוד, פותח כל קמפיין או כל קמפיין שני (ניקוד מעל 50).
פרח אפור – אנשי קשר שלא ניתן לשלוח אליהם דיוורים עקב אחת מהסיבות הבאות: לחצו על לינק להסרה מרשימת הדיוור, הדיוורים שנשלחו אליהם חזרו, בעלי כתובת מייל לא תקינה.

ניהול אנשי קשר וקבוצות – מקור חיצוני

ניתן להקליק על כפתור ה"מחיקה" שמופיע בכל קבוצה חיצונית.

במידה ורשימת אנשי הקשר הינה ממקור חיצוני, ניתן לבצע זאת. מצב זה נפוץ בעיקר במקרים בהם יש צורך לשלוח לאיש קשר ראשי מייל עדכון על המוטבים תחתיו – שליחה לאותה כתובת דוא"ל, מיילים נפרדים פרסונאליים. לשם כך, יש להכנס עם הרשאת מנהל להגדרות חשבון (איקון האיש הקטן בצידו העליון השמאלי של המסך), בתפריט הימני להקליק על "שליחות אימייל" ובהגדרה מספר 4141 (האם לסנן כתובות אימייל כפולות או מספרי מובייל כפולים בשליחה לקבוצה חיצונית) להוריד את סימון ה "וי".

 

הסרה מרשימת תפוצה

כן, בהחלט. מנגנון זה מתווסף לכל דיוור, וניתן לראות אותו בחלק התחתון של כל דיוור שנשלח דרך המערכת. מנגנון זה קיים כדי לאפשר לאיש הקשר חופש בחירה מוחלט, באם לקבל תוכן שיווקי מחברה מסוימת או לא. תמיכה במנגנון זה מעוגנת בחוק הספאם, ומחייבת כל גורם שמבצע דיוור פרסומי. כמו כן, המערכת שומרת תיעוד מדוייק של רישום והסרת אנשי הקשר.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של הסרה מרשימת התפוצה:

Manuallay – השולח הסיר איש קשר על ידי הוספת כתובת המייל שלו לרשימת המוסרים

Import – ייבוא רשימת אנשי קשר מוסרים

Self – במידה ואיש הקשר בחר להסיר את עצמו, עליו לבחור מהי הסיבה לכך:

1. הודעות דוא"ל אלו אינן רלוונטיות עבורי
2. אני לא רוצה לקבל עוד הודעות דוא"ל
3. אני לא זוכר אי פעם שנרשמתי לרשימה זו
4. אני מקבל יותר מדי אימיילים
5. הודעות האימייל הן דואר זבל
6. אחר

במידה ואיש הקשר דיווח דרך שירות הדוא"ל על הדיוור כ-"ספאם" (בג'ימייל לדוגמא) – תירשם סיבה מספר 8

במסך אנשי קשר, יש להקליק על העיגול הירוק עליו מצוין "רשימת אנשי קשר שלא מעונינים לקבל דיוור".
ניתן לייצא רשימה זו, בהקלקה על איקון הייצוא, הנמצא בחלקו העליון של המסך icon - export.

לפי החוק חל איסור לדוור לאיש קשר שהסיר את עצמו מרשימת התפוצה.

על מנת להחזיר איש קשר לרשימת התפוצה יש לבקש את אישורו בכתב לכך.

לשם כך, יש למצוא את איש הקשר: בשדה החיפוש (זכוכית המגדלת המופיעה בתפריט העליון השמאלי) יש לכתוב את כתובת המייל של איש הקשר.

לאחר כניסה לרשומת איש הקשר (כרטסת), יש להקליק על "שליחת מייל בקשה להחזרה לרשימת התפוצה" (במידה ושורה זו איננה מופיעה, יש לפנות לתמיכה).

איש הקשר יקבל מייל בקשה לאישור החזרתו לרשימת התפוצה. במידה ויאשר זאת, יוחזר לרשימת התפוצה.

לא, אין צורך. אם איש הקשר הסיר את עצמו מהרשימה, הוא יכול להופיע ברשימת דיוור רגילה, אך לא יישלחו אליו דיוורים – הוא מוגדר בבסיס הנתונים כאיש קשר שהסיר את עצמו.

בייבוא רשימת אנשי קשר שהסירו את עצמם, יש כללים מוגדרים לצורת קובץ האקסל. עמודת האימיילים צריכה להיות העמודה הראשונה, וכותרת העמודה חייבת להיות Email (באנגלית). כמו כן, השורה הראשונה חייבת להיות שורת כותרת.

 

עריכת קמפיין אימייל

סוגי התמונות שניתן להעלות למערכת הדיוור הם: gif, jpg, png. ההמלצה שלנו היא להעלות תמונות שגודלן עד 800kb, אך אפשר להעלות תמונות שגודלן הוא עד 1.5MB. כדאי לשים לב, שגודל התמונות בדיוור משפיע על משך זמן הורדת התמונות למחשב או טלפון איש הקשר שצופה במייל.

הודעת שגיאה זו מתקבלת במקרים הבאים:
1. התמונה כבר הועלתה בעבר למערכת.
2. קיימת תמונה אחרת בעלת אותו שם.

וודאי, ניתן להעלות לאזור המדיה של inwise  קבצים מסוגים שונים כגון: PDF, HTML, WORD, XLS, ICS , iCalendar format ועוד.

מידע על כך במדריך אזור המדיה 

מבחינת המערכת – אין מגבלה לאורך הדיוור.

ניתן להאריך את הדיוור בדרכים הבאות:

 • שכפול רכיב שמופיע בדיוור – יש לעמוד על הרכיב אותו תרצו לשכפל ולהקליק על איקון שכפול רכיב .
 • הוספת רכיבים – על ידי גרירה של רכיבים לתבנית הדיוור מתפריט הוספת רכיב.

במהלך עריכת הקמפיין, יש לגרור מתפריט "הוספת רכיב" (איקון פלוס) את הרכיב "עקבו אחרינו". הקלקה על האיקונים תפתח חלונית עיצוב תוכן, יש להקליק על כפתור "עריכת איקונים".
לחיצה על איקון של כל אחת מהרשתות החברתיות והחשכה שלו – תסיר אותו. לחיצה על האיקון "והדלקה" שלו – תפעיל אותו.
יש להזין בשדה של כל איקון את הכתובת הרלוונטית.

מאוד לא מומלץ.

כשמעתיקים תוכן שקיים בקבצים אחרים כגון MS Word, אתר אינטרנט או תוכנות דומות, מתווספות שורות קוד אחרות. לכן, אנו ממליצים להעתיק את התוכן לעורך טקסט פשוט כמו Notepad, ורק לאחר מכן לבצע העתקה של התוכן למערכת.

כדי ליצור תבנית חדשה מדיוור שכבר קיים, יש ליצור קמפיין דיוור חדש. לאחר עדכון פרטי הקמפיין, ניתן לבחור באפשרות של "שכפול תוכן מקמפיין".
לאחר מכן, בחרו את הקמפיין אותו ברצונכם להעתיק, והקליקו על כפתור "העתק". יפתח מסך של עורך התוכן, בו ניתן לערוך ולהתאים את הדיוור ולשלוח אותו מחדש.

לא ניתן לערוך דיוור שכבר נשלח, אולם ניתן לשכפל אותו, לערוך ולשלוח מחדש.
תחילה, יש ליצור קמפיין דיוור חדש. לאחר עדכון פרטי הקמפיין, ניתן לבחור באפשרות של "שכפול תוכן מקמפיין".
לאחר מכן, יש לבחור את הקמפיין אותו תרצו לשכפל ולהקליק על כפתור "העתק". יפתח מסך של עורך התוכן, בו ניתן לערוך ולהתאים את הדיוור ולשלוח אותו מחדש.

לחילופין, מתוך רשימת הקמפיינים, בשורה של הקמפיין הרלוונטי יש להקליק על "שכפול".
מידע נוסף ניתן למצוא במדריך עדכון קמפיין דיוור שנשלח.

בעת עריכת הדיוור, יש לעמוד על בלוק הטקסט בו תרצו להוסיף את התגית ולהקליק על איקון העפרון הקטן "עריכת אלמנט" הנמצא בסמוך לו. הקליקו על "תגיות מותאמות" ובחרו בתגית של "שלח לחבר". תגית זו ניתנת למעקב, כך שבאפשרותכם לדעת לאילו נמענים נוספים נשלח הדיוור.

בעת עריכת הדיוור, יש לעמוד על רכיב הטקסט/תמונה/כפתור בו תרצו להוסיף את התגית ולהקליק על איקון העפרון הקטן "עריכת רכיב" הנמצא בסמוך לו.
(לחילופין, ניתן לעמוד על המיקום הרלונטי ולהקליק עליו).
כדי להפוך תמונה לקישור – בחלונית שתפתח יש לבחור בסוג קישור: דוא"ל.
כדי להפוך כפתור ו/או טקסט לקישור – בחלונית שתפתח יש להקליק על איקון "הוספת/עריכת קישור"
יש לבחור בסוג קישור: דוא"ל.

בשדה Link Text – יש להקליד את הטקסט אשר יופיע בדיוור, לדוגמא: ליצירת קשר/לשליחת מייל.
בשדה כתובת הדוא"ל, יש להקליד את המילה ":mailto" ולאחריה את כתובת המייל הרלוונטית אליה תרצו לקבל את הפנייה, באופן הבא: "mailto: [email protected]"
ניתן גם להגדיר מראש את נושא ההודעה וגוף ההודעה שתקבלו. לדוגמא: "פנייה ממייל מבצעים לחורף".

בעת עריכת הדיוור, יש לעמוד על רכיב הטקסט/תמונה/כפתור בו תרצו להוסיף את התגית ולהקליק על איקון העפרון הקטן "עריכת רכיב" הנמצא בסמוך לו.
(לחילופין, ניתן לעמוד על המיקום הרלוונטי ולהקליק עליו).

כדי להפוך תמונה לקישור –  בחלונית מאפייני תמונה יש לבחור בסוג קישור: "כתובת (URL)".
בשדה כתובת (URL) להקליד את המילה tel: ולאחר מכן את מספר הטלפון, באופן הבא: tel:03-5555555
כדי להפוך טקסט לקישור – בחלונית שתפתח יש להקליק על איקון "הוספת/עריכת קישור"   ולבחור בסוג קישור "כתובת (URL)".
בשדה Link Text יש להקליד את המספר הטלפון או טקסט (לדוגמה – התקשרו אלינו).
בשדה הפרוטוקול יש לבחור ב "אחר".
בשדה כתובת (URL) להקליד את המילה tel: ולאחר מכן את מספר הטלפון, באופן הבא: tel:03-5555555

בעת עריכת הדיוור, יש לעמוד על רכיב הטקסט/תמונה/כפתור בו תרצו להוסיף את התגית ולהקליק על איקון העפרון הקטן "עריכת רכיב" הנמצא בסמוך לו.
(לחילופין, ניתן לעמוד על המיקום הרלוונטי ולהקליק עליו).

כדי להפוך תמונה לקישור –  בחלונית מאפייני תמונה יש לבחור בסוג קישור: "כתובת (URL)".
בשדה כתובת (URL) יש לעדכן על פי ההנחיות באתר וואטסאפ: https://faq.whatsapp.com/general/26000030/
כדי להפוך טקסט לקישור – בחלונית שתפתח יש להקליק על איקון "הוספת/עריכת קישור"   ולבחור בסוג קישור "כתובת (URL)".
בשדה Link Text יש להקליד את המספר הטלפון או טקסט (לדוגמה – התקשרו אלינו).
בשדה הפרוטוקול יש לבחור ב "אחר".
את שדה הכתובת (URL) יש לעדכן על פי ההנחיות באתר וואטסאפ: https://faq.whatsapp.com/general/26000030/

בעת עריכת הדיוור, יש לעמוד על רכיב הטקסט/תמונה/כפתור בו תרצו להוסיף את הקישור ולהקליק על איקון העפרון הקטן "עריכת רכיב" הנמצא בסמוך לו.
(לחילופין, ניתן לעמוד על המיקום הרלוונטי ולהקליק עליו).
כדי להפוך תמונה לקישור –  בחלונית מאפייני תמונה יש לבחור בסוג קישור: דף נחיתה.
בשדה דף נחיתה: לבחור את דף הנחיתה הרצוי.
כדי להפוך כפתור ו/או טקסט לקישור – בחלונית שתפתח יש להקליק על איקון "הוספת/עריכת קישור"   ולבחור בסוג קישור: דף נחיתה.
בשדה Link Text – יש להקליד את הטקסט אשר יופיע בדיוור ואליו יקושר דף הנחיתה (לדוגמה: למידע נוסף והרשמה לחץ כאן).
בשדה דפי הנחיתה – חפשו את דף הנחיתה הרצוי. ניתן לזהות אותו על פי השם הפנימי שהגדרתם לו.

נקודת העיגון נועדה לסמן אזור בדיוור אשר אליו תתבצע הפנייה.
תחילה יש לסמן את הטקסט אשר ישמש כנקודת עיגון (אליו יפנה הקישור).
בחלונית העריכה שתפתח יש להקליק על איקון "הוספת/עריכת נקודת עיגון (1) > בחלונית "יצירת מאפייני נקודת עיגון" לתת שם לנקודת העיגון (2).
נקודת עיגון

על מנת ליצור את הקישור לעוגן, יש לסמן את הטקסט/תמונה/כפתור שממנו יהיה קישור לעוגן:
– כדי לקשר טקסט: בחלונית העריכה שתפתח יש להקליק על איקון הקישור (1), בסוג הקישור לבחור "עוגן בעמוד זה" (2) ולבחור את שם העוגן (3).
נקודת עיגון
– כדי לקשר תמונה או כפתור: בהקלקה על הרכיב תפתח חלונית העריכה, בשדה כתובת הלינק יש להקליד באופן ידני – סולמית ולאחריה את שם העוגן (לדוגמא: #פירוט הסדנאות).

וודאי,
בעת עריכה ועיצוב קמפיין האימייל, יש להוסף את הרכיב: כפתור. הקלקה עליו תפתח את חלונית העריכה.
בכותרת הכפתור יש להקליד את הטקסט אותו תרצו שיופיע על גבי הכפתור, לדוגמה: להסרה מרשימת התפוצה הקלק כאן.
בשדה כתובת הלינק, יש להקליד: #unsubscribe#
(ללא http://)

 • כדי ליצור לינק לשמירת אירוע ביומן גוגל:
  – יש ליצור לינק לאירוע באמצעות אתר, כדוגמת: https://decomaan.github.io/google-calendar-link-generator/
  – את כתובת ה URL שתיווצר יש להעתיק.
  – במערכת inwise > בדיוור הרלוונטי, יש להוסיף את רכיב הכפתור > ולהקליק עליו לצורך עריכה.
  – כותרת הכפתור – לעדכן את הטקסט, לדוגמה: לשמירה ביומן גוגל.
  – בכתובת הלינק – יש להדביק את כתובת ה URL שהועתקה קודם.
 • כדי ליצור לינק לשמירת האירוע ביומן אאוטלוק
  – יש ליצור את הפגישה ביומן ולשמור אותה כקובץ ICS במחשב שלך
  – במערכת inwise > להכנס לאזור המדיה (1) > לעבור ללשונית "קבצים" (2) > להעלות את הקובץ ששמרת קודם (3) > הקלה על "הצג" (4) > העתקת הלינק
  – בדיוור שיצרת, יש להוסיף את רכיב הכפתור ולהקליק עליו לצורך עריכה.
  – כותרת הכפתור – לעדכן את הטקסט, לדוגמה: לשמירה ביומן אאוטלוק.
  – בכתובת הלינק – יש להדביק את כתובת ה URL שהועתקה קודם.

הוספת אירוע ליומן

כן, בהחלט. ישנו מדריך מקיף המסביר כיצד לבצע זאת – לצפייה במדריך

ייתכן שתצוגת המיילים בתיבת איש הקשר היא בטקסט ולא HTML.

ניתן לשכפל את בלוק הטקסט שבו מופיע הטקסט המעוצב (לחיצה על איקון שכפול אלמנט), ולעדכן את הטקסט הרלוונטי.

במערכת ישנם גופנים מובנים ורק בהם ניתן להשתמש וזאת מכיוון שהם מוכרים ונתמכים ע"י כל תוכנות הדואר.

פונטים שלהם יש תמיכה חלקית אלו הם פונטי רשת, הנתמכים בסביבות הבאות בלבד:
– iOS Mail
– Apple Mail
– Android (default mail client, not Gmail app)
– Outlook 2000
– Outlook.com app
– Thunderbird
*יש לשים לב שפונטים אלו אינם נתמכים בג'ימייל.

קיימת הגבלה מסויימת לאורך הלינקים לשם נוחות. אם מתקבלת הודעה כזו, ניתן לפנות לתמיכה.

יכול להיות שהדיוור עליו אתם עובדים נוצר במקור ב-Word והועתק לעורך התוכן. ככלל, העתקה ישירה מ-Word עלולה לגרום לבעיות בעורך התוכן ולכן אינה מומלצת. אם הדיוור כבר נוצר, כדאי לעבור על הדיוור ולהוריד אלמנטים שונים (אחד בכל פעם), ולנסות שוב ליצור קישור. הגורם לבעיה הוא לרוב אובייקט כלשהו שהועתק לא נכון מ-Word. ברגע שהאובייקט ימחק הבעיה תיפתר.

דיוורים שגובו באופן אוטומטי נשמרים במערכת למשך מספר ימים בלבד. ניתן להשתמש באפשרות זו כדי לשחזר בהצלחה דיוורים, שלא נשמרו בהם השינויים בצורה תקינה.

במסך עיצוב הקמפיין, בסרגל התפריטים העליון, יש להקליק על כפתור "שמירה" ולבחור ב"גרסאות שמורות"
תפתח רשימת הגרסאות האחרונות שנשמרו. הקלקה על כל אחת מהגרסות תציג אותה, על מנת לשחזר את אחת הגרסאות יש לבחור ב "שחזר גרסה זו".

אפשר לשנות בהגדרות החשבון את המלל של תגית ה-unsubscribe למלל שרוצים, ולהוסיף את התגית #unsubscribe# כקישור בטקסט.

לשינוי שם שולח קיים סרטון ומדריך מפורט.

לשינוי כתובת "השב" (Reply) קיים מדריך כתוב.

אם ברצונך להשתמש בשם מתחם (דומיין) שלך ככתובת השולח יש לבצע זאת דרך מסך "אימות דומיינים" על מנת שנוודא שהדומיין ממנו יישלחו המיילים שייך לך – מדריך אימות דומיינים.

 

שליחת קמפיין אימייל

כדי לראות את יתרת הדיוורים שעומדים לרשותכם, יש להקליק על איקון "האיש הקטן" (הגדרות חשבון), בחלקו השמאלי-עליון של המערכת, ולהקליק על "בדיקת יתרה". במסך שיפתח תוצג יתרת הדיוורים.

וודאי. לאחר סיום עריכת הדיוור, במסך האחרון, ניתן לבחור ב"תזמון שליחה" ולקבוע את זמן התחלת השליחה הרצוי.

כן, ברגע שנכנסים לכרטיס של איש הקשר יש להקליק על איקון "הצג היסטוריה", הממוקם בצד השמאלי העליון של המסך Icon-History

במסך זה ניתן לצפות בכל הנתונים הסטטיסטיים הרלוונטים לאיש הקשר.

במערכת קיים מנגנון שמונע שליחה כפולה של קמפיין אימייל לאותו איש קשר. מנגנון זה מתייחס לכתובת הדואר האלקטרוני של איש הקשר. אולם אם שיכפלתם קמפיין אימייל, הוא יישלח שוב לאיש הקשר המופיע בקבוצה לשליחה. זאת משום שמספר הקמפיין של עותק הדיוור שונה מזה של הדיוור ה"מקורי".

כן, לאחר הוספת איש הקשר לקבוצת אנשי הקשר, ניתן לבצע שליחה חוזרת של הקמפיין לאותה הקבוצה, הקמפיין ישלח רק לאיש הקשר החדש.
ניתן גם ליצור קבוצה אנשי קשר חדשה ולבצע שליחה נוספת של הקמפיין לקבוצה זו. 

קמפיין לפי תאריך מוגדר לשליחה בשעה מסויימת. בשעה זו המערכת בודקת למי יש לשלוח את הדיוור היום. לאחר השליחה, בדיקה נוספת כזו תתבצע רק ביום שלמחרת בשעה המוגדרת. ייתכן שהרשימה הועלתה אחרי השעה המוגדרת, ולכן הדיוור ישלח לאנשי הקשר החדשים ביום שלמחרת ההרשמה, בשעה המוגדרת.

יתכנו מספר סיבות לכך:

 1. הקבוצה הכילה אנשי קשר שהסירו עצמם מרשימת התפוצה.
 2. כתובות אימייל שגויות.
 3. ייתכן שדיוורים חזרו מכתובות מייל בדיוורים קודמים, ולכן הן הוסרו באופן זמני מתפוצה.

באנליטיקס של הקמפיין, ניתן לראות במשפך הביצועים את התפלגות אותם אנשי קשר שלא קיבלו המייל. בהקלקה על "לא נשלחו", "חזרו" ניתן לראות את פרטי אנשי הקשר והסיבה לכך שהדיוור לא נשלח אליהם. ניתן להכנס לכרטסת של כל איש קשר לעדכן את פרטיו, לצפות במספר הפעמים בהן המייל חזר ולאפס את מספר החזרות שלו.

ייתכן שמספר דיוורים חזרו מהכתובת שלו, והוא הוסר באופן זמני מתפוצה. ניתן לראות זאת בשני מקומות:

 1. במסך אנשי הקשר, מתחת לגרף, ישנם נתונים כלליים על אנשי הקשר. ניתן לראות את סך אנשי הקשר בחשבון שלא מעונינים לקבל דיוור, אנשי קשר עם מייל או טלפון לא תקין וחזרו יותר משלוש פעמים. בהקלקה על כל אחד מהנתונים יפתחו פרטי אנשי הקשר המשתייכים לקבוצה זו. ניתן להכנס לכרטסת של כל איש קשר, לצפות במספר הפעמים בהן המייל חזר, לאפס את מספר החזרות שלו ולהחזירו לתפוצה רגילה.
 2. ניתן להכנס לאנליטיקה של הקמפיין ובמשפך הביצועים לראות כמה מיילים חזרו. בהקלקה תפתח רשימת כתובות המייל החוזרות והסיבה לכך.

יש לבדוק האם הדיוור תקין וקיים. כשדיוור מסויים לא קיים או נמחק, הסטטוס שלו משתנה ל"לא מאושר".
סיבה נוספת היא, במידה והחשבון ממנו אתם מנסים לשלוח מוגדר כחשבון החייב אישור מנהל עבור כל שליחה. גם במקרה זה יופיע 0 בעמודה.

Soft Bounce – משמעותו שישנה אי תקשורת זמנית מול תיבת הדואר של איש הקשר. יתכן שתיבת הדוא"ל של איש הקשר מלאה, או שהשרת של איש הקשר לא היה זמין לפרק זמן קצר כאשר נשלח הדיוור. המערכת תנסה לדוור מספר פעמים, ואם התיבה לא תתפנה הדיוור יחזור.

Hard bounce – משמעותו שישנה שגיאה בהקלדת כתובת האימייל, או שכתובת האימייל נסגרה (לדוגמה, איש קשר שעזב את מקום העבודה).

לא ניתן להגדיר מחיקה אוטומטית של אנשי קשר אלו. בכל דיוור, המערכת בודקת האם איש קשר מסוים חזר X פעמים ב-Y הימים האחרונים. ברירת המחדל היא שאיש קשר שחוזר 3 פעמים בתוך חודשיים, לא יישלח אליו דיוור בפעם הרביעית. במידת הצורך, ניתן להגדיר מספר רב יותר של ימים, ואז המערכת לא תנסה לדוור לאיש קשר זה במשך פרק זמן ארוך יותר.

ייתכן ואיש הקשר העביר את האימייל לאנשי קשר נוספים (forward), שלא נמצאים ברשימת התפוצה. אם אחד מהם לחץ בטעות על "הסר מרשימת התפוצה", איש הקשר "המקורי" יוסר מרשימת התפוצה.

במקרה כזה, יש ליצור קשר עם התמיכה על מנת שנוכל להחזיר אותו לרשימת התפוצה.

מנגנון המעקב אחר פתיחות מיילים מבוסס על "שתילה" של תמונה שקופה ("פיקסל") בדיוור, וכשנטענות התמונות בדיוור – השרת מקבל חיווי על פתיחת המייל. ישנם מקרים, בעיקר בתוכנות כגון Outlook שהתמונות לא נטענות באופן אוטומטי ולכן לא מתקבל חיווי פתיחה. במקרים כאלו, איש הקשר יכול לקרוא את המייל מבלי שנדע על כך.

* חשוב לציין שאם איש הקשר מבצע פעולה כגון הקלקה על קישור, כן נרשם חיווי על פתיחה ועל הקלקה על קישור.

ישנם ארגונים בהם קיימות מערכות אבטחת מידע שעוד לפני שהמייל מגיע לתיבת הדואר הנכנס, סורקות את התוכן ולעיתים גם מבצעות פעולות של "פתיחה", "הקלקה" וכדומה – וכך מתקבל חיווי (שגוי לכאורה) על פעולות שלמעשה לא מתבצעות.

מה אפשר לעשות? ראשית, חשוב להבין שהתופעה בד"כ היא בשוליים (אלא אם אתם מדוורים בעיקר לארגונים עם מערכות אבטחה הסורקות את הדואר הנכנס) ואם חשוב לנו שהמידע יהיה יותר מדוייק, ניתן להכניס כתובות IP לרשימת סינון – כך שנתעלם מפעולות ממערכות אלו. לשם כך יש לפנות אלינו לתמיכה.

* חשוב לציין שלא כל המערכת האלו מחזיקות בכתובות IP קבועות.

חסימת תמונות הינה הגדרת ברירת המחדל של תוכנת אאוטלוק ושינוי ההגדרה מתבצע על המחשב של אנשי הקשר.
ניתן לבטל חסימה זו באופן הבא: יש להכנס לדיוור הרלוונטי, להקליק על כפתור ימני בעכבר ולבחור ב "הוסף את השולח לרשימת השולחים הבטוחים" או  בחירה ב "הוסף @domain  לרשימת הבטוחים".

 

נתונים סטטיסטיים לקמפיין אימייל

הקלקה על לשונית "אנליטיקס" במערכת ובחירה בקטגוריית קמפיינים שנשלחו מאפשרת צפייה בנתוני השליחה. ניתן לראות במבט על את נתוני הסטטיסטיקה של כל הקמפיינים שנשלחו. ניתן גם לבחור קמפיין ספציפי ולצפות בביצועיו בצורה פרטנית.

משמעות ההודעה היא, שאלו אנשי קשר שלא ניתן לדעת האם הם פתחו או לא פתחו את המייל. יכולות להיות לכך מספר סיבות:

 1. הם אכן לא פתחו את המייל
 2. הדבר שנותן את האינדיקציה לגבי פתיחת המייל הוא תמונה שקופה שאנשי הקשר לא רואים. כשהיא נחשפת, המערכת מקבלת את הנתון שאכן האימייל נפתח. אך יש תיבות דואר אלקטרוני שמונעות הורדה אוטומטית של תמונות. אם אנשי הקשר לא אישרו הורדת תמונות, המערכת לא תקבל את המידע לגבי פתיחת המייל.
 3. ייתכן שאנשי הקשר משתמשים במסנני ספאם, המוחקים את התמונה המאפשרת לקבל אינדיקציה לפתיחת מייל – כדי לשמור על פרטיותם.
 4. ייתכן שאנשי הקשר משתמשים בתוכנות שמונעות שליחת מידע מהמחשב שלהם, כדי לשמור על פרטיותם.

מצב זה זה יתכן משתי סיבות:

 • איש הקשר לחץ על הלינק מספר פעמים עד שהמחשב שלו הגיב. כשהמחשב הגיב – הקישור נפתח במספר חלונות.
 • ייתכן שאיש הקשר שלח את המייל לאנשי קשר נוספים, שהקליקו גם כן על הקישורים. הקלקות אלו יופיעו תחת המייל שלו.

אלה הם כל אנשי הקשר שהדיוור חזר מהם או לא נשלח אליהם. יכולות להיות לכך מספר סיבות:

 • תיבת דואר של איש הקשר מלאה
 • Domain לא נכון
 • כתובת מייל לא נכונה
 • איש קשר הסיר את עצמו מרשימת התפוצה בעבר.

ניתן לראות את הסיבה המדוייקת על ידי הקלקה על כל פלח של משפך הביצועים באזור האנליטיקס.

כשמורידים את המעקב אחר הקלקות, המערכת שולחת את הלינקים כמו שהם ללא קידוד. לכן, אין דרך לראות לאחר השליחה (ללא מעקב אחר הקלקות) מי הקליק על הלינק.

במידה ובעת שליחת הקמפיין לא הגדרתם במסך הגדרות שליחה – "שליחה ללא פתחו".
ניתן להכנס לאנליטיקס של הקמפיין, להקליק במשפך הביצועים על "לא פתחו".
לבחור הוספת אנשי קשר לקבוצה חדשה – בכך למעשה ליצור קבוצה חדשה של אנשי הקשר שלא פתחו את המייל בלבד.

שליחת קמפיין ללא פתחו

לשכפל את הקמפיין הרלוונטי ולשלוח אותו לקבוצה החדשה שיצרתם.

 

קמפיין SMS

ניתן להוסיף קישור לכתובת URL על ידי הוספת הכתובת בגוף ההודעה.
ניתן גם להוסיף קישור לדף נחיתה שנוצר במערכת inwise, במהלך עריכת ההודעה, יש לבחור את דף הנחיתה הרלוונטי.

בטח ואפילו מומלץ.
במהלך עריכת ההודעה, ניתן להוסיף קישור להסרה מרשימת התפוצה בגוף ההודעה, על ידי סימון V ב"הוסף קישור להסרה".
במידה ויש ברשותכם קו וירטואלי, ניתן לאפשר לאנשי הקשר להסיר עצמם על ידי שליחת הודעה SMS חזרה.

ישנה מגבלה לאורך ההודעה של כ- 600 תווים.
יש לשים לב, שהחיוב מתבצע בהתאם לאורך ההודעה. מספר התווים בהודעה נקבע לפי תנאיי הכרטיסייה שרכשתם.
לדוגמה, הודעה רגילה כוללת 70 תווים. כך שהודעה באורך של 201 תווים תחוייבו כשלוש הודעות.
* תו הינו כל ספרה או אות, סימן פיסוק, רווח, וכיו"ב.

ניתן לעדכן את שם השולח ממנו יוצגו ההודעות כמספר טלפון או שם באנגלית (עד 10 תווים באנגלית ללא רווחים ותווים מיוחדים).

כדי לא להחשב כספאם על ידי אנשי הקשר, מומלץ להשתמש בשם החברה כשם השולח. אך במידה ותרצו לאפשר חזרה למספר הטלפון בהודעה או בשיחה, יש להשתמש במספר הנייד כשם השולח.
על מנת לעדכן את שם השולח, יש לפנות למחלקת התמיכה שלנו 

ישנן 3 אפשרויות לקבלת תגובה חזרה להודעת SMS:

 1. הגדרת מספר הנייד כשם השולח בהודעת ה SMS.
  כך אנשי הקשר יוכלו להגיב חזרה למספר הנייד שמופיע להם בהודעה.
 2. שליחת SMS עם קישור לדף נחיתה עם טופס.
  ניתן לעצב דף נחיתה במערכת, עם טופס הרשמה למילוי פרטים. אנשי הקשר יקליקו על הלינק המופיע בהודעת ה SMS וימלאו את הטופס.
  את המידע שעודכן בטופס, ניתן לראות בחשבונך במערכת.
 3. רכישת אחזקת קו וירטואלי. את ההודעות הנכנסות ניתן לראות בחשבון במערכת.
  *אפשרות זו כרוכה בתשלום חודשי של אחזקת קו וירטואלי.

במסך "קמפיינים", ניתן לראות את כל הקמפיינים ששלחתם. בשדה של כל קמפיין, ישנו כפתור "אנליטיקס". הקלקה על כפתור זה תוביל למסך של סטטיסטיקות הקמפיין, בו ניתן לראות כמה הודעות נשלחו וכמה קיבלו את ההודעה.
במידה ובמהלך עריכת הקמפיין סימנתם ב V את השורה "הוסף מעקב אחר קישורים", תוכלו לראות כמה הקליקו על הקישורים ועל איזה מהם.
בהקלקה על השורה הרלוונטית ניתן לצפות בפרטי אנשי הקשר שביצעו את הפעולה.

יש להיכנס לאזור האנליטיקס של הקמפיין הרלוונטי, במשפך הביצועים, הקלקה על שורת "קיבלו", תוביל לרשימת אנשי הקשר שקיבלו את ההודעה.

בצידו העליון השמאלי של המסך מופיע אייקון ייצוא icon-export, הקלקה עליו תייצא את הרשימה לקובץ אקסל.

 

דפי נחיתה, פופאפים וטפסי הרשמה

וודאי, ניתן לפרסם דף נחיתה בהפנייה לדומיין שלכם באמצעות רשומת CNAME.
במהלך יצירת דף הנחיתה, במסך הגדרות ופרסום, בשדה "הגדרות פרסום" בחרו "כ URL באתר שלך (CNAME)".
עדכנו את דומיין משנה של הדומיין שלכם, לדוגמה: pages.yourdomain.co.il.
לאחר מכן, יש לבקש מהגורם שאחראי על הדומיין (ספק האינטרטנט, חברה פרטית) להגדיר רשומת CNAME המפנה את דומיין המשנה שהגדרתם קודם לכן לכתובת:
for-cname-no-proxy.inwise.net.
ניתן להשתמש בתת הדומיין למספר דפי נחיתה.

*על מנת להגדיר דף נחיתה באמצעות CNAME בפרוטוקל SSL (שהכתובת תתחיל ב https), יש לפנות אלינו ולקבל מאיתנו טקסט CSR – אותו יש לעדכן בתעודת ה SSL שלכם ולשלוח אלינו את מפתח התעודה.

במידה ואין לך דומיין, באפשרותך לפרסם את דף הנחיה בשרתי inwise. כלומר, להשתמש בדומיין שאינווייז מספקת: inwise.net, ואליו להוסיף את דומיין המשנה – כל שם ובתנאי שיהיה רשום באותיות אנגלית ללא רווחים או סימנים מיוחדים. שימו לב, דומיין זה הינו אחיד ולא ניתן לשינוי עבור כל דפי הנחיתה שתיצרו בעתיד. 

במהלך עיצוב דף הנחיתה, במסך "הגדרות ופרסום", יש להקליק על "+הגדרות נוספות" לבחור ב "+קוד מעקב" ובחלונית "קודים נוספים" להדביק את קוד המעקב.

וודאי,
במהלך עריכת דף הנחיתה, במסך הגדרות ופרסום -> תחת הגדרות נוספות -> יש לסמן וי (V) בתיבת הסימון "הגבלת מספר הנרשמים".
ניתן להגדיר את המספר המקסימלי של הנרשמים ואת הטקסט אשר יופיע במידה ומכסת הנרשמים הסתיימה.

 • ניתן להשהות את דף הנחיתה – אך מי שיכנס לקישור יראה שהקישור לא זמין.
 • מומלץ להגביל את מספר הנרשמים, כך שלאחר שמכסת המקומות הסתיימה, יופיע טקסט אותו תגדירו, שמסביר שמספר המקומות נגמר.
  איך עושים את זה?
  במהלך עריכת דף הנחיתה, במסך הגדרות ופרסום -> תחת הגדרות נוספות -> יש לסמן וי (V) בתיבת הסימון "הגבלת מספר הנרשמים".
  ניתן להגדיר את המספר המקסימלי של הנרשמים ואת הטקסט אשר יופיע במידה ומכסת הנרשמים הסתיימה.

בעת פתיחת חשבון inwise  ולפני פרסום דף נחיתה/טופס-הרשמה/פופאפ בפעם הראשונה יש למלא טופס אישור חשבון.
לאחר שצוות התמיכה שלנו יאשר את חשבונך, ניתן יהיה לפרסם דפים וטפסים ולשלוח קמפיינים וניוזלטרים.

על מנת שהשינויים שבוצעו בדף נחיתה/טופס-הרשמה/פופאפ יתעדכנו ויוצגו, יש להקליק על "המשך לעדכון"
ובמסך הגדרות ופרסום להקליק על "עדכן".

וודאי, במסך הגדרות ופרסום יש לסמן V בתיבת הסימון (צ'קבוקס): שליחת אימייל למנהל החשבון על נרשם חדש.
האימייל ישלח לכתובת המייל שמוגדרת כמנהל חשבון. ניתן לעדכן את הכתובת במסך הסופי לאחר הפרסום, על ידי הקלקה על "עריכת אוטומציה".

על מנת שהקמפיין שישלח אליכם במסגרת אוטומציה יכלול מידע משדות אישיים של אנשי הקשר ו/או מידע מטופס כפי שמילא איש הקשר. יש ליצור קמפיין אימייל, בשלב עיצוב ועריכת הקמפיין יש להוסיף את התגיות הבאות:
שדות מידע של איש הקשר:
כתובת אימייל של איש הקשר: #ContactEmail#
מספר טלפון: #ContactMobileNumber#
מידע משדה 1 כפי שהגדרתם: 1#ContactField1#
מידע משדה 2 כפי שהגדרתם: 1#ContactField2#
* יש לעדכן את מספר השדה האישי המכיל את המידע הרלוונטי, בהתאם להגדרת השדות בחשבונכם.

שדות מידע מדף הנחיתה/טופס הרשמה/פופאפ:

שם דף הנחיתה/טופס הרשמה/פופאפ: #PageName#
כתובת הדף/טופס: #PagePath#
מידע משדה 1 בטופס – 1#FormField1#
מידע משדה 2 בטופס – 1#FormField2#

מידע מפורט על כך במדריך שליחת התראה למנהל החשבון באמצעות אוטומציה

במסך "דפים וטפסים", ניתן לראות את רשימת הדפים והטפסים שיצרתם. בשדה של כל דף נחיתה/טופס-הרשמה/פופאפ, ישנו כפתור "אנליטיקס". הקלקה על כפתור זה תוביל למסך של סטטיסטיקות דפים וטפסים, בו ניתן לראות את כמות הצפיות בדף הנחיתה, כמה מילאו טופס, שלחו לחבר או הדפיסו. בהקלקה על השורה הרלוונטית ניתן לצפות בפרטי אנשי הקשר שביצעו את הפעולה.

כן, זה אפשרי בשתי דרכים:
1. ברשימת הדפים והטפסים, יש להקליק על "עריכה" לצד הדף/טופס אותו תרצו לערוך. חשוב לסיים את תהליך העדכון על מנת שהשינויים שביצעתם יתעדכנו בדף/טופס המפורסם.
2. ניתן להשהות את הדף/טופס, לערות אותו ולאחר מכן לפרסמו מחדש. יש לשים לב שכאשר הדף בסטטוס השהייה, הלינק שפורסם איננו פעיל אלא רק לאחר הפרסום מחדש.

על מנת לראות אילו דפי נחיתה/טפסי-הרשמה/פופאפים מפורסמים, יש להכנס במערכת למסך דפים וטפסים ולבצע סינון לפי מצב: "פעיל".
על מנת לפרסם דף נחיתה – יש להעתיק את הלינק שלו ולפרסם היכן שתבחרו ולכן לא ניתן לדעת דרך מערכת inwise היכן הוא פורסם.

יש להיכנס לאזור האנליטיקס של דף הנחיתה הרלוונטי, הקלקה על מספר הנרשמים בעמודה "מילאו טופס", תוביל לרשימת הנמענים שמילאו את טופס ההרשמה.

בצידו העליון השמאלי של המסך מופיע אייקון ייצוא, לחיצה עליו תייצא את הרשימה לקובץ אקסל

icon-export

 

היבטי פרטיות, הגנת מידע ודואר זבל

ב-inwise אפס סובלנות לספאם. בעזרת המערכת של חברת inwise תהיה לכם היכולת להעביר מסר ברור ויעיל, ומעל הכל – חוקי. ניתן לקרוא עוד על מדיניות האנטי ספאם של inwise ועל תנאי השימוש במערכת inwise.

למידע בנוגע לחוק האמריקאי למניעת ספאם: חוק האנטי ספאם האמריקאי – CAN SPAM.

* מידע לספקי אינטרנט ומנהלי מחשוב:

אם קיבלתם תלונה על הפצת דואר שאינה לגיטימית באמצעות שרתינו – אנא פנו אלינו מיידית כדי שנוכל לבדוק זאת.

* מידע לאנשי קשר שקיבלו דואר שאינו לגיטימי מאחד מלקוחותינו:

אם קיבלתם דואר אלקטרוני ממקור שלא ביקשתם לקבל ממנו, או אם אינכם מצליחים להסיר את פרטיכם מתוך רשימת תפוצה, אנא פנו אלינו מיידית כדי שנוכל לבדוק זאת.

רגולציית GDPR הינה אוסף של הוראות מחייבות שהוסדרו על ידי גופים אירופאיים רשמיים על מנת להגן על נושאי המידע באיחוד האירופאי המתייחסת לשמירה והעברה של נתונים אישיים של אנשים פרטיים וקובעת כללים אחידים לשמירה על הפרטיות.

אנחנו ב inwise פעלנו וממשיכים לפעול בנושא הנגשת התקן ותמיכה בו. תוכלו לקרוא על כך באופן מפורט בפוסט inwise ו GDPR.

לפי חוק הספאם, ניתן לפרסם במייל חומר פרסומי בלבד ובשורת הנושא תופיע המילה "פרסומת" ולנמען תהיה אפשרות לבקש הסרתו מרשימת התפוצה בכל עת. לכן, ב inwise אנחנו מגדירים אוטומטית, שבכל הדיוורים שנשלחים מופיעה המילה "פרסומת" בשורת הנושא של המייל. מומלץ להתייעץ עם גורם משפטי לפני שינוי הגדרה זו.

כדי להוריד את המילה "פרסומת" משורת הנושא יש ללחוץ על 'האיש הקטן' בסרגל השחור בצד שמאל למעלה ואז על 'הגדרות חשבון'.

לאחר מכן, בקטגורית 'קמפיין אימייל', יש את הגדרה מספר 4226 – 'הוספת תגית 'פרסומת' בנושא לכל אימייל יוצא'. יש להוריד את הסימון מתיבת הסימון וללחוץ על 'שמירה' בתחתית הדף.

למדריך מפורט בנושא